Miło nam poinformować, że nasza uczennica Mariia Kulieshova zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Radomski Czerwiec 1976".
Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej – projektu pomnika upamiętniającego wydarzenia z czerwca 1976 roku lub plakatu promującego 40 rocznicę protestu robotniczego w Radomiu.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów rodziny i historii regionalnej; rozbudzanie zainteresowań historycznych; wychowanie patriotyczne w oparciu o przekaz pokoleniowy. Tematyka konkursu obejmowała wydarzenia z czerwca 1976 r. utrwalone w pamięci uczestników i obserwatorów wydarzeń oraz ich postrzeganie przez pokolenie dzisiejszych uczniów szkół podstawowych.

Organizatorami konkursu były Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 imienia Adama Mickiewicza w Radomiu, Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie Delegatura Radom oraz Stowarzyszenie „Radomski Czerwiec 76”.