Serdecznie zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno-Rowerowego pt. „Zarażeni Rowerem - Zainspirowani Malczewskim” pod Honorowym Patronatem Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.
Konkurs znalazł się na liście wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być uwzględniane przez dyrektora szkoły jako szczególne osiągnięcie i wpisywane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Każdy laureat konkursu zajmując miejsca od pierwszego  do  trzeciego w ten sposób może zyskać dodatkowy 1 punkt w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem Konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomiu wraz z Partnerami: Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu i Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Główna nagroda Turnieju przeznaczona jest dla 9 laureatów wraz z opiekunami. Jest to zwiedzanie wystaw w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Ponadto, przewidujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe dla finalistów i uczniów wyróżnionych. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z powiatu radomskiego i sąsiednich w następujących kategoriach:
I kategoria – klasy IV - VI,
II kategoria – klasy VII - VIII.

Informacje o konkursie udzielają p. Barbara Wziątek i p. Roman Kozyra

Wymagania konkursowe