"Przyjaciele są jak struny skrzypiec - nie trzeba ich naciągać”. / H.G.Bohn/

POCZTA PRZYJACIELA

9 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Przyjaciela. Z tej okazji w naszej szkole zostanie otworzona specjalna „Poczta Przyjaciela”.
Kartki do osób z naszej szkoły, które w ten wyjątkowy dzień zostaną przekazane w odpowiednie ręce można wrzucać do wtorku (07.06.2022r.) do godziny 14.00.

Skrzynka znajdzie się przy pokoju nauczycielskim od czwartku (02.06.2022r.) Należy pamiętać o wskazaniu imienia, nazwiska i klasy „odbiorcy Przyjaciela”. Tego dnia ubierzmy się w jak najbardziej kolorowo, by pokazać, że Przyjaciel to drogocenny skarb w naszym życiu.
Listonosze wolontariusze „poczty przyjaciela” znajdą wszystkich odbiorców na lekcjach po trzech długich przerwach.

Samorząd Szkolny i Wolontariusze.

Przyjaciel – trudno wyobrazić sobie bez niego życie, dlatego warto docenić to, że mamy kogoś takiego obok siebie.
Dzień Przyjaciela, który obchodzimy 9 czerwca to świetna okazja, aby okazać komuś wdzięczność za obecność w naszym życiu, za wsparcie w trudnych chwilach i dzielenie tych radosnych:)
Większość z nas wie o tym, że najtrwalsze przyjaźnie zawiera się w szkole. Posiadanie przyjaciela i bycie nim wymaga od nas niejednokrotnie wiele wysiłku i poświęcenia. Uśmiech, wspólna zabawa, towarzystwo, zaufanie oraz bezpieczeństwo - to najczęstsze skojarzenia naszych uczniów z tym słowem.
Szanujmy swoich przyjaciół, ponieważ jak powiedział francuski pisarz Antoine de Saint-Exupéry: „Przyjaciele są jak ciche anioły. Podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”!